| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Place of Origin : GD, Shenzhen
Brand Name : TARRI
Model Number : TS1304
Packaging Details : 1 sets/carton
Delivery Time : 2 weeks
Payment Terms : T/T,Western Union
Supply Ability : 1000 sets/week
MOQ : 1 sets
Features:
Stronge blow rate, good performace in eliminating dust and static.
Suitable for install on the floor and work station.
Tech data:
| Input Voltage | 220V OR 380V |
| Power | 400W |
| Weight | 17.5 KG |
| Size | 550(L)*240(W)*370(H)MM |
| Operation Temp | -10°C - 50°C |
| Blowing rate | 410 CFM |
| Offset voltage | < 1+-50V |
| Dacey time | < 1S |
| Eliminate static area | 800(L)*600(W), Distance:3000mm |
|
|
Ionizing air blowers eliminating static Images |