| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Place of Origin : GD, Shenzhen
Brand Name : TARRI
Model Number : TS1301
Packaging Details : 1 sets/carton
Delivery Time : 2 weeks
Payment Terms : T/T,Western Union
Supply Ability : 1000 sets/week
MOQ : 1 sets
Features:
Suitable for suspension frame mounting
Wide area to eliminate static
Two ion outlets
Tech data:
| Input Voltage | 220V/50HZ OR 110V/60HZ |
| Power | 60W |
| Weight | 5.6 KG |
| Size | 600(L)*170(W)*125(H)MM(With holder) 600(L)*170(W)*100(H) (Without holder) |
| Operation Temp | -10°C - 50°C |
| Blowing rate | 2*(0-105)CFM (Adjustable) |
| Offset voltage | < 1+-10V |
| Dacey time | < 2S |
| Eliminate static area | 900(L)*600(W), Distance:1200mm |
|
|
Ionizing air blowers eliminating static Images |