| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Place of Origin : GD, Shenzhen
Brand Name : TARRI
Model Number : TS1316
Packaging Details : 1 sets/carton
Delivery Time : 2 weeks
Payment Terms : T/T,Western Union
Supply Ability : 1000 sets/week
MOQ : 2 sets
Features:
Suitable to put on the floor or work station
Wide area to eliminate static
1 fan
Tech data:
| Input Voltage | 220V/50HZ OR 110V/60HZ |
| Power | 75W |
| Weight | 7.7 KG |
| Size | 570(L)*235(W)*180(H)MM(With holder) 500(L)*220(W)*110(H) (Without holder) |
| Operation Temp | -10°C - 50°C |
| Blowing rate | 0 -190 CFM (Adjustable) |
| Offset voltage | < 1+-10V |
| Dacey time | < 2S |
| Eliminate static area | 800(L)*400(W), Distance:1500mm |
|
|
Ionizing air fan eliminating static Images |